Ilda Bejleri kandidate për kreun e FSHF-së? Moderatorja seksi tregon për herë të parë si qëndron e vërteta

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 23, 2021 | 14:42


Ilda Bejleri kandidate për kreun e FSHF-së? Moderatorja seksi tregon për herë të parë si qëndron e vërteta

Moderatorja sportive, Ilda Bejleri ka reaguar për herë të parë pas lajmeve mbi kandidimin e saj si Presidente e Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF). Përveç Bejlerit, pjesë e listës së kandidimit janë edhe tre emra të tjerë të njohur: Dritan Shakohoxha, Sulejman Starova dhe Armando Duka.

ilda bejleri (11)

Ditën e djeshme, teksa ishte e ftuar në “Ftesë në 5”, Bejleri tha: “Jo, nuk është e vërtetë, se më pyesin dhe njerëzit e afërt, ‘moj, a është e vërtetë?’, por s’është e vërtetë. S’po them që është e pamundur, sepse përderisa nuk e ndalon rregullorja, atëherë çdo njeri mund të tentojë e të dojë të bëhet president apo presidente.

Ky lajmi që qarkullon s’është i vërtetë, sepse unë do e thoja vetë po të ishte i vërtetë. Nuk është tani momenti, sepse pasioni dhe dëshirat e mia në këto momente janë të fokusuara diku tjetër.

ilda bejleri (8)

Kështu që nuk është ky momenti, nëse mund të jetë… nuk e di… mund të jetë në të ardhmen. Asnjë kandidat nuk e kam parë që të jetë i zyrtarizuar”.

E pyetur se cilin prej kandidatëve të mundshëm të FSHF-së do të donte të shihte si president, Ilda tha se “një pozicion i tillë i shkon dikujt që ka lënë gjurmë në sport dhe e ka provuar vetë futbollin“.

ilda bejleri (7)ilda bejleri (6)ilda bejleri (3)ilda bejleri (2)ilda bejleri (1)ilda bejleri (4)ilda bejleri (5)

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/