Ikardi stërvitet për Parmën, por favoriti është Keita

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 14, 2018 | 12:59

Ikardi stërvitet për Parmën, por favoriti është Keita

Luçiano Spaleti mund të buzëqeshë, së paku “përgjysmë”: Mauro Ikardi nga dje i është bashkuar skuadrës në “Appiano Gentile” dhe po stërvitet për të qenë titullar kundër Parmës. Pas angazhimit me Argjentinën, kapiteni i Interit ka zhvilluar një punë të veçuar nga grupi, gati për t’iu bashkuar në seancën e sotme.

ikardii

Nëse kushtet fizike nuk do jenë optimale (ndërkaq, dëmtimi që pësoi përpara Bolonjës është kaluar plotësisht), e duke konsideruar problemet e Lautaro Martinezit (edhe ai me shqetësime në gju) si numër mbëtares (Perisiç e Brozoviç, të cilët më pas iu bashkuan grupit) dhe kushtet e tij, pas kontrollit në gju, nuk shqetësojnë.

keita

Megjithëse me Parmën mendohet se do e nisë nga stoli: e vështirë, por jo e pamundur prania në listën e të grumbulluarve. “9” pritet të luajë sërish Keita Balde ashtu si ndaj Bolonjës.

vrsaljko.inter.2018.19.corsa.356x237

VRSALIKO – Ndryshe situata për Sime Vrsalikon: kroati, i cili doli nga fusha pas 20 minutash në sfidën mes Spanjës dhe Kroacisë për shkak të një problemi në gju, ka punuar me shokët e ko

www.minuta90.com