Igli Tare e zgjedh më në fund, “ylli” i Kroacisë pranë kalimit te Lacio

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Korrik 26, 2018 | 16:32

Igli Tare e zgjedh më në fund, “ylli” i Kroacisë pranë kalimit te Lacio

Prej kohësh Igli Tare ka qenë në kërkim të një transferimi të madh të ekipi i tij Lacio. Shqiptari ka rolin e drejtorit sportiv dhe ka për detyrë të zbulojë dhe të gjejë lojtarë të mirë për ekipin e Lacios. Kështu sipas asaj që thonë mediat italian në sytë e shqiptari vlen shumë emri i Milan Badelj.

igli tare

Lojtari ka rritur të shkojë deri në finale me Kroacinë por nuk arritën të fitonin kupën. Tani flitet se presidenti, Klaudio Lotito, Igli Tare dhe agjenti i lojtarit janë takuar dhe biseduar në lidhje me një transferim të mundshëm. Bëhet fjalë për një kontratë disavjeçare ku lojtari të jetë i lidhur me lacialët.

Milan

www.minuta90.com