“Ibrën e kam mik”, Xhokoviç i jep kurajo Milanit: Shpresoj të fitoni Serinë A

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 21, 2022 | 13:42


“Ibrën e kam mik”, Xhokoviç i jep kurajo Milanit: Shpresoj të fitoni Serinë A

Novak Xhokoviç ka folur në një konferencë për shtyp në prag të një turneu që do mbahet në Dubai.  Ndër temat e foluar ishte dhe futbolli, kryesisht për sulmuesin Zlatan Ibrahimoviç.

xhokovic

“Po jemi në kontakt të vazhdueshëm me njëri tjetrin. E njohim njëri tjetrin që prëej 15 vitesh dhe jam një fans i madh i Ibrës. Flasim të njëjtën gjuhë dhe kjo na bën që të jemi më të afërt. Kemi folur për atë se çfarë ndodhi në Australi dhe më ka mbështetur. Unë jam një fans i Milanit dhe shpresoj që ata të fitojnë kampionatin këtë vit”.

PANORAMASPORT.AL