Ibra mungon një muaj, humb Çelsin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 4, 2014 | 8:38


Ibra mungon një muaj, humb Çelsin

Kavani dhe IbraPSG-ja do të mbrojë avantazhin 3-1 që siguroi në çerekfinalen e parë me Çelsin, pa yllin e saj Zlatan Ibrahimoviç në “Stamford Bridge”. Sulmuesi pësoi një tërheqje muskulore të mërkurën, e cila pritet ta mbajë larg fushës minimalisht 4 javë. Përplasja me David Luizin në minutën e 68-të trembi francezët për një dëmtim më të rëndë të 32-vjeçarit dhe diagnoza nuk ishte nga ato për t’u injoruar.