Ibra do t’i mungojë PSG-së për 6 javë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 19, 2014 | 15:45


Ibra do t’i mungojë PSG-së për 6 javë

ibraDëmtimi në muskujt abdominalë i Zlatan Ibrahimoviçit në ndeshjen me Bastian do ta lërë suedezin jashtë 5 ndeshjeve të ardhshme të kampionëve të Francës. “Sulmuesi pësoi një çarje të muskulit të majtë kubik poshtë brinjës së 12-të dhe nuk do të luajë për disa kohë. Koha e mungesës së tij parashikohet rreth 6 javë. Edhe Van der Viel pësoi një frakturë në vertebrën e dytë lumbare (shtyllë kurrizore)”, – thuhej në deklaratën e PSG-së pas vizitave të futbollistëve. Mbrojtësi parashikohet që të qëndrojë larg fushës për 10 ditët e ardhshme.