I vendosën oksigjenin pas goditjes horror, Evertoni konfirmon: Lojtari ka dëmtim në kafkë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 26, 2018 | 15:03

I vendosën oksigjenin pas goditjes horror, Evertoni konfirmon: Lojtari ka dëmtim në kafkë

Evertoni e ka konfirmuar se Majkëll Kin ka një frakturë në kafkën e tij pas goditjes horror në ndeshjen e së shtunës përballë Bournemouth-it. Mbrojtësi 25 vjeçar shënoi për të çuar në 2-0 rezultatin në favor të skuadrës së tij përpara se të goditej në kokë nga shoku i tij i skuadrës Idriza Gueje.

NINTCHDBPICT0004288460641

Lojtarit i erdhi menjëherë ndihma e shpejtë nga mjekët e stolit të skuadrës të cilët i vendosën menjëherë oksigjenin dhe më pas e transportuan drejt spitalit ku dhe u vendos se lojtari ka nevojë për rekuperim pasi ka një dëmtim në kafkë.

NINTCHDBPICT000428846218

NINTCHDBPICT0004288452271

hxcgjkdfgf

 

www.minuta90.com