I tërbuar pas humbjes mes Japoninë, Luis Enrike befason me vendimin e marrë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 1, 2022 | 22:48

I tërbuar pas humbjes mes Japoninë, Luis Enrike befason me vendimin e marrë

Humbja ndaj Japonisë nuk rezultoi fatale për Spanjën, por gjithsesi, ka acaruar tej mase trajnerin e iberikëve, Luis Enrike. Tekniku i njohur, siç raportojnë mediat, ka vendosur që të mbyllë skuadrën në dhomat e zhveshjes.

8eb8007af3f9fdffe9543885a9223577-24421-oooz0000 (1)

Tonet kanë qenë mjaft të larta në drejtim të lojtarëve, pasi për “timonierin” e njohur ekipi tregoi mungesë serioziteti. Kjo mbyllje në dhomat e zhveshjes, shkaktoi edhe vonesa në deklaratat për shtyp që lojtarët japin për media të ndryshme.

Fi7Fw1CWICkbpcF

Spanja ia doli të kualifikohej si e dyta në grup dhe në fazën tjetër do të përballet me skuadrën e Marokut.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"