I shkoi shumë pranë golit të barazimit, Uzuni: Skemë e mirë, në qershor marrim dy fitore

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 28, 2023 | 13:15

I shkoi shumë pranë golit të barazimit, Uzuni: Skemë e mirë, në qershor marrim dy fitore

Myrto Uzuni nuk arriti dot që të shfrytëzonte atë pasim të dhënë nga Seferi në fundin e takim, çka mund të sillte edhe barazimin e ndeshjes me Poloninë. Në përfundim të takimit ai ka folur për “SuperSport” duke u shfaqur i zhgënjyer, por gjithashtu shprehet se në qershor Kombëtarja do të marrë dy fitore. Sulmuesi komenton edhe sa i përket pozicionit ku ai ndihet më mirë, duke thënë se si sulmues qendre ka edhe më shumë hapësira.

uzuni

NDESHJA- “Ishte shumë ndeshje e mirë nga ana jonë. Ekipi polak është shumë i fortë, por ne u vendosëm mirë në fushën e lojës dhe nuk u lejuam mundësi. Patëm rastet tona, por ky është futbolli”.

RASTI- “Ishte një rast shumë i mirë dhe mendoj se kur luaj sulmues qendre, kam edhe më shumë hapësira”.

SKEMA- “Është një skemë e mirë, pasi vendosemi mirë taktikisht dhe besoj që në ndeshjet e tjera do të marrim fitore”.

MESAZHI PËR TIFOZËT- “Trajneri na uroi për shpirtin dhe zemrën që vumë në fushën e lojës. Në qershor na presin dy ndeshje, ku duam të marrim dy fitore për tifozët tanë”.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"