I rritur në futbollin italian, talenti shqiptar i shënon Interit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 12, 2020 | 16:34


I rritur në futbollin italian, talenti shqiptar i shënon Interit

Futbollisti i Shqipërisë U19 Kristjan Asllani arriti t’i shënonte bashkëmoshatarëve të Interit në kampionatin italian Primavera 1.  

EMPOLI, ITALY - SEPTEMBER 20: Kristjan Asllani of Empoli FC U19 in action during the Serie A Primavera match between Empoli U19 and Cagliari U19 on September 20, 2019 in Empoli, Italy.  (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Lojtari që luan në pozicionin e mesfushorit të avancuar realizoi golin e vetëm për skuadrën e tij Empoli U19, të cilët u mundën nga zikaltërit 3-1.

Asllani është rritur në akademinë e Empolit duke qenë titullar me skuadrën italiane.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/