I mjafton vetëm ndeshja e parë, Taulant Seferi arrin të shënojë për skuadrën zvicerane

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Gusht 4, 2018 | 20:55

I mjafton vetëm ndeshja e parë, Taulant Seferi arrin të shënojë për skuadrën zvicerane

Ka qenë ndeshja e parë me ekipin e Vintertur dhe Taulant Seferi a arritur të tregojë menjëherë vlerat e tij. Lojtari ka debutuar me gol në ndeshjen përballë ekipit të Rapersvil, ku skuadra e tij fitoi me rezultatin 4-0.

seferi1

Ndeshja ishte 3-0 kur në minutën e 76 u fut në lojë lojtari i përfaqësueses Shpresa duke shënuar golin e katërt dhe të fundit për ekipin e tij. Kujtojmë se lojtari ka shkuar te skuadra e ligës së dytë zvicerane në formë huazimi nga Jang Bojz.


www.minuta90.com