I martuar me modelen shqiptare, shoku i Gjimshitit te Atalanta nxjerr në ankand fanellën e Ronaldos për të ndihmuar viktimat e tërmetit në Turqi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 7, 2023 | 20:40

I martuar me modelen shqiptare, shoku i Gjimshitit te Atalanta nxjerr në ankand fanellën e Ronaldos për të ndihmuar viktimat e tërmetit në Turqi

Futbollisti turk Merih Demiral, i cili aktualisht luan te Atalanta së bashku me Berat Gjimshitin, ka zbuluar që disa fanella që i ka në koleksion, përfshirë edhe atë të Kristiano Ronaldos, do t’i vendos në ankand për të ndihmuar viktimat e tërmetit në Turqi.

1675791235927-ronaldo-imzali-forma-dha-1991709-2-780x439

Mbrojtësi që ka luajtur me Kristiano Ronaldon te Juventusi, ka thënë se fanella e portugezit e nënshkruar do të dal në ankand.

“Sapo fola me Kristiano Ronaldon. Ai tha se i vinte shumë keq për atë që ndodhi në Turqi. Ne po shesim fanellën e Ronaldos të nënshkruar në koleksionin tim me një ankand. Të gjitha të ardhurat që do të mblidhen do t’i dhurohen Shoqatës Dude për t’u përdorur në zonën e tërmetit.

Vetëm pas disa minutash Demiral ka shkruar që edhe kapiteni i Juventusit, Leonardo Bonuçi, gjithashtu do të dhurojë një fanellë për të ndihmuar të goditurit nga tërmeti.

“Tani fola me futbollistin e Juventusit, Leonardo Bonuçi. Ai shprehu trishtimin e tij dhe tha se qëndrojnë së bashku me njerëzit e Turqisë. Ai gjithashtu tha se ka dhuruar një fanellë të firmosur të Juventusit”, nënvizoi Demiral.

Vlen të theksohet se futbollisti njohur turk është i martuar me modelen shqiptare Heidi Lushtaku dhe kanë një fëmijë.

PANORAMASPORT.AL