“I jashtëzakonshëm përballë Ronaldos”, ja nota e Strakoshës në Juve-Lacio

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 25, 2018 | 23:32

“I jashtëzakonshëm përballë Ronaldos”, ja nota e Strakoshës në Juve-Lacio

Thomas Strakosha ishte nga më të mirët në fushë për Lacion në ndeshjen ndaj Juventusit, edhe pse në fund, të kaltrit dolën të mundur nga Torino. “Tuttomercatoëeb”, ka zgjedhur notën 6.5 për gardianin shqiptar, dhe shkruan: “Pret mirë me duar në disa raste, ndonjëherë i beson shumë edhe këmbëve. I jashtëzakonshëm përballë Ronaldos, por në rastet e golave nuk ka çfarë të bëjë më tepër.”

strakosha

Ndërkohë, tek Juventusi Kielini dhe Pjaniç, vlerësohen të dy me notën 7, mbrojtësi si një “mur” në prapavijë, ndërsa boshnjaku për teknikën e jashtëzakonshme në lojë, por edhe tek momenti i golit. Ronaldo vlerësohet me notën 6, ku pjesa e parë ishte në hije, ndërsa në të dytën e gjeti veten më mirë, por as shokët e tij nuk i shfrytëzuan ato pak raste që i krijoi.

www.minuta90.com