I heq mundësinë ekipit të zhbllokojë takimin, Cikalleshi gabon në penallti

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Qershor 28, 2020 | 20:30


I heq mundësinë ekipit të zhbllokojë takimin, Cikalleshi gabon në penallti

Sulmuesi i Shqipërisë Sokol Cikalleshi po luan momentalisht me skuadrën e tij Akhisarspori në takimin kundër Umraniesporit, takim i vlefshëm për kategorinë e dytë të futbollit turk.
cikalleshi
Ai nuk arriti të zhbllokonte takimin në minutën e 40-ë pasi nuk u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë. Për momentin, ndeshja është në barazim 0-0.

Cikalleshi ka realizuar këtë sezon në kategorinë e dytë të futbollit turk 8 gola në 23 ndeshje.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com