I fundit që bashkohet është Lenjani, sa shumë lojtarë shqiptarë aktivizohen në Turqi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 23, 2022 | 22:14


I fundit që bashkohet është Lenjani, sa shumë lojtarë shqiptarë aktivizohen në Turqi

Pas firmës në kontratën me klubin e ri në Turqi, Roshi do të aktivizohet sërish në këtë shtet, aty ku aktivizohen edhe shumë lojtarë të tjerë. I fundit që u bashkëngjit ishte Ermir Lenjani, i cili nga Grasshopersi në Zvicër, firmosi për Umraniesporin.

lenjani

Ndërkohë që në Turqi luajnë edhe Sokol Cikalleshi me Endri Çekiçin, të dy te Koniaspori.

Eduard Roca dhe Kristal Abazaj janë pjesë e Istanbulsporit.

Ndërsa te Boluspori luajë Gentian Selmani, Bekim Balaj dhe Dejvi Bregu. Jurgen Bardhi po ashtu luan te Keçiorenguçu dhe Eraldo Çinari te Samsunspori.

23

PANORAMASPORT.AL