I del emri në Lezhë, Plori: Jam gati për bisedime

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Qershor 23, 2019 | 21:35

Besëlidhja Kategoria e pare Të fundit

I del emri në Lezhë, Plori: Jam gati për bisedime

Besëlidhja është ende pa trajner. Që pas largimit të Vladimir Gjonit, pankina ka mbetur bosh. Në klub prej kohësh janë hedhur në kërkim të pasardhësit të tij e megjithatë ende nuk kanë “goditur”. Kur dihet që lezhjanët hyjnë në të 12-in sezon radhazi në Kategorinë e Parë, drejtuesit po kërkojnë dikë që të përmbushë objektivin madhor.

plori1

Duke e ditur se konkurrenca për t’u ngjitur në elitë është mjaft e ashpër, kërkohet një ekspert në stol. Dhe në qarqet futbollistike lezhjane, këto ditë qarkullojnë zëra se ai post do të jetë i Elvis Plorit.

I pyetur nga “Panorama Sport”, shkodrani saktëson se nuk ka folur me asnjë nga drejtuesit, por e lë lë të hapur mundësinë e një bashkëpunimi. Ai do të ishte i gatshëm me një kusht, nëse ndërtohet një ekip për t’u ngjitur në elitë. “Sezonin 2018- 2019 e mbylla te Burreli dhe me mbarimin e kampionatit i përfundova llogaritë atje. Tani jam pushim, por në kontakt të vazhdueshëm me klube të ndryshme, pasi kam marrë mjaft oferta. Megjithatë, unë kam objektivat e mia.

Bëhet fjalë për ato skuadra që kanë mundësitë dhe kërkojnë ngjitjen në elitë. Duke iu referuar asaj që përmenda më lart, unë jam i hapur për ekipe që kanë ambicie reale për ngjitjen në Superiore, ndaj të tilla oferta ulem dhe i diskutoj. Ndërsa për sa i përket Besëlidhjes, ajo është një skuadër që ka luftuar shumë këto vite për t’u ngjitur, por nuk ia ka dalë, ndonëse e ka udhëhequr Kategorinë e Parë. Mendoj se është një skuadër që i shërben elitës, sepse ka vite që u mungon lezhjanëve. Kështu, duhet punuar që historia e Besëlidhjes në nivelin inferior të marrë fund.

Unë nuk kam pasur deri tani kontakte as me presidentin e Besëlidhjes dhe me asnjë drejtues tjetër. Nëse drejtuesit e saj edhe për sezonin e ri kanë ambicie reale për ngjitje, unë ulem e bisedoj, duke ofruar programin dhe mendimin tim. Nëse këto përputhen, unë dakordësohem për ta drejtuar atë ekip. Jam i hapur për çdo mendim e sugjerim, por njëkohësisht edhe duke vlerësuar qëllimet e mia, pasi nuk dua që të dështoj”, mbylli prononcimin e tij trajneri shkodran, Elvis Plori. Duhet thënë që edhe merkatoja e axhenda për fazën përgatitore kanë mbetur “peng” e trajnerit të ri.

PRENG GJIKOLA
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com