Humbja ndaj Kukësit, shpërthen Erjon Braçe: Është luftë e sistemit kriminal!

Postuar: Shkurt 20, 2018 | 12:35

Partizani u mposht dje në shtëpi nga Kukësi me rezultatin 1-3. Kjo humbje nuk është pritur mirë nga drejtuesit e klubit të kuq dhe simpatizantët.

Brace

Nëpërmjet një reagimi në Instagram, deputeti i Partisë Socialiste, i cili njihet si tifoz i flaktë i Partizanit, ka shpërthyer në akuza kundër gjyqtar Kridens Meta, dhe kundër FSHF-së.

Brace2

E KEQJA NUK KA ARDHUR AKOMA!
ESHTE LUFTE KUNDER FUTBOLLIT TE NDERSHEM DHE LUFTE DUHET TE KETE PERBALLE!

Sistemi kriminal “DUKA” ka parashikuar edhe me keq!

Natyrisht, vendi i pare, i dyte dhe i trete, jane te paravendosur!
Per shkak te asaj qe po ndodh me UEFA-n,
tani edhe vendi i katert po caktohet pertej gares sportive e merites ne te!

Armand Duka ka krijuar hierarkine e “gares” se tij dhe,
cdo gje po shkon me dhune sipas planit!

Po po me dhune!
Kjo qe arbitrat e Sistemit kriminal “DUKA” po ushtrojne nuk eshte gjykimi i nje ndeshje futbolli,
por dhuna e Armand Dukes per te ndjekur hierarkine dhe renditjen qe ai ka vendosur qe ne nisje te kesaj “gare”. Ja ku e keni rastin flagrant;
Krides Meta eshte nje prej gjyqtareve te Sistemit.
Nje vit me pare,
Kridens Meta perzuri dhunshem nga “gara” per titull ne nje ndeshje te vetme Partizanin- ndeshja Vllaznia-Partizani, arbitruar qellimisht kunder Partizanit!

Te gjithe ata qe pane ndeshjen, shquan se nuk kishte gabime njerezore te ketij gjyqtari, gabimet e tij ishin te qellimshme!

Dy jave me pare,
Kridens Meta perzuri nga gara per Kupen e Shqiperise ne nje ndeshje te vetme Partizanin, ndeshja Flamurtari-Partizani, arbitruar qellimisht kunder Partizanit.

Te gjithe ata qe pane ndeshjen, shquan se anulimi i nje goli te rregullt te Partizanit-goli ne fushe kundershtare qe i mungon Partizanit e nxorri ate jashte nga “gara”, nuk ishte gabim njerezor por i qellimshem!

Sot,
Kridens Meta kishte detyren te nxirrte nga “gara” per Evropen, vendin e trete ne fillim por edhe te dytin, Partizanin.

E beri!
Jo per dy kartonet e verdhe te Colum- faulli i dyte ishte i Hasanit, faull normal, por Kridens Meta nuk dha ate dhe shkoi tek Colum per ta perzene nga fusha me kartonin e dyte te verdhe;

Por,
per te pakten 7 kartone te verdhe qe i merituan:
Bakaj i pari-prej minutes se trete kur shkaktoi nje faull 10 here me te rende se te dy faullat e Colum, deri ne minuten e 35-te kur kishte shkaktuar dhe tre te tjere po te tille;

Rrumbullaku i dyti- prej minutes se pare deri tek e fundit kur ka shkaktuar te pakten 10 faulla te rende ndaj Hasanit e me radhe, te gjitha 10 here me te rende se dy faullat e Colum.

E KEQJA NUK KA ARDHUR AKOMA! ESHTE LUFTE KUNDER FUTBOLLIT TE NDERSHEM DHE LUFTE DUHET TE KETE PERBALLE! Sistemi kriminal “DUKA” ka parashikuar edhe me keq! Natyrisht, vendi i pare, i dyte dhe i trete, jane te paravendosur! Per shkak te asaj qe po ndodh me UEFA-n, tani edhe vendi i katert po caktohet pertej gares sportive e merites ne te! Armand Duka ka krijuar hierarkine e “gares” se tij dhe, cdo gje po shkon me dhune sipas planit! Po po me dhune! Kjo qe arbitrat e Sistemit kriminal “DUKA” po ushtrojne nuk eshte gjykimi i nje ndeshje futbolli, por dhuna e Armand Dukes per te ndjekur hierarkine dhe renditjen qe ai ka vendosur qe ne nisje te kesaj “gare”. Ja ku e keni rastin flagrant; Krides Meta eshte nje prej gjyqtareve te Sistemit. Nje vit me pare, Kridens Meta perzuri dhunshem nga “gara” per titull ne nje ndeshje te vetme Partizanin- ndeshja Vllaznia-Partizani, arbitruar qellimisht kunder Partizanit! Te gjithe ata qe pane ndeshjen, shquan se nuk kishte gabime njerezore te ketij gjyqtari, gabimet e tij ishin te qellimshme! Dy jave me pare, Kridens Meta perzuri nga gara per Kupen e Shqiperise ne nje ndeshje te vetme Partizanin, ndeshja Flamurtari-Partizani, arbitruar qellimisht kunder Partizanit. Te gjithe ata qe pane ndeshjen, shquan se anulimi i nje goli te rregullt te Partizanit-goli ne fushe kundershtare qe i mungon Partizanit e nxorri ate jashte nga “gara”, nuk ishte gabim njerezor por i qellimshem! Sot, Kridens Meta kishte detyren te nxirrte nga “gara” per Evropen, vendin e trete ne fillim por edhe te dytin, Partizanin. E beri! Jo per dy kartonet e verdhe te Colum- faulli i dyte ishte i Hasanit, faull normal, por Kridens Meta nuk dha ate dhe shkoi tek Colum per ta perzene nga fusha me kartonin e dyte te verdhe; Por, per te pakten 7 kartone te verdhe qe i merituan: Bakaj i pari-prej minutes se trete kur shkaktoi nje faull 10 here me te rende se te dy faullat e Colum, deri ne minuten e 35-te kur kishte shkaktuar dhe tre te tjere po te tille; Rrumbullaku i dyti- prej minutes se pare deri tek e fundit kur ka shkaktuar te pakten 10 faulla te rende ndaj Hasanit e me radhe, te gjitha 10 here me te rende se dy faullat e Colum. Kjo ishte detyra!