Hugo Maradona me lot në sy pranon humbjen e vëllait të tij: Ai vdiq nga…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 25, 2020 | 23:59


Hugo Maradona me lot në sy pranon humbjen e vëllait të tij: Ai vdiq nga…

Lajmi i vdekjes së ish-legjendës së futbollit Diego Armando Maradona shokoi çdo sportdashës në mbarë globin.

maradona 2

Për ta përforcuar këtë lajm ishte vëllai i Maradonës, Hugo i cili me lot në sy në mikrofonat e radios napoletane “Radio Kiss Kiss” pranoi se legjenda e futbollit ndërroi jetë ka arresti kardiak:

“Ai vdiq nga ataku kardiak”, citon Hugo Maradona.

Ish-sulmuesi i Napolit ndërroi jetë në moshën 60-vjeçare, ku ditë më parë u shtrua në spital pas një goditje në tru dhe ditën e sotme pësoi arrestin kardiak.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/