Hoqi monitorin e VAR-it nga priza për të karikuar celularin, episodi gazmor që po bën xhiron e internetit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Tetor 9, 2019 | 20:30


Hoqi monitorin e VAR-it nga priza për të karikuar celularin, episodi gazmor që po bën xhiron e internetit

Një lajm sa i pabesueshëm aq edhe gazmor vjen nga Arabia Saudite. Bëhet fjalë për ndeshjen mes Al-Nasr dhe Al-Fateh, teksa është regjistruar një episod që do të mbetet në histori.

VAR TELEFONI

Në një moment të ndeshjes, gjyqtari u thirr për të parë VAR-in dhe për të korrigjuar vendimin e tij. Gjithçka në rregull? Absolutisht jo!

var2

Kjo sepse VAR-i nuk po punonte në momentin që gjyqtari shkoi për ta parë, për shkak se një oficer në terren duhet te karikonte telefonin celular kishte hequr nga priza monitorin e VAR-it. Një skenë me të vërtet gazmore, që është duke bërë xhiron e internetit.

PANORAMASPORT.ALwww.minuta90.com