Hodhën euro në fushën e lojës, UEFA shpërblen tifozët e Bajernit të Mynihut

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shkurt 12, 2018 | 23:03

Hodhën euro në fushën e lojës, UEFA shpërblen tifozët e Bajernit të Mynihut

euro (1)

Tifozët e Bayern Mynchen u bënë protagonistë në takimin kundër Anderlecht në fazën e grupeve të “Champions League” pasi hodhën euro në fushën e lojës në shenjë proteste ndaj çmimeve të biletave të vendosura nga klubi belg.
Anderlecht kishte abuzuar duke vendosur çmimin 100 euro për biletë dhe si pasojë edhe e reagimeve të tifozëve Bayern Mynche-n UEFA ka vendosur ta dënojë.

Institucioni më i rëndësishëm i futbollit në Europë ka dënuar klubin e Andërlecht për t’i rikthyer tifozëve mesatarisht 30 euro për biletë nga përfitimet e marra gjatë atij takimi.

BalkanWebhttp://www.balkanweb.com/site/hodhen-euro-ne-fushen-e-lojes-uefa-shperblen-tifozet-e-bayern-mynchen/

 


www.minuta90.com