Historike/ Thyhen barrierat fetare, Beirat Jeruzalem do të pranojë edhe lojtarë arabë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 23, 2018 | 19:37

Historike/ Thyhen barrierat fetare, Beirat Jeruzalem do të pranojë edhe lojtarë arabë

Tashmë duket se barrierat fetare janë thyer dhe në skuadrën e Beitar Jeruzalem. Skuadra e cila nuk ka paranuar asnjëherë lojtarë arabë tashmë do ta lejojë këtë gjë. Presidenti i skuadrës ka hasur në kundërshtim nga opinioni publik dhe ka qenë kjo arsyeja që ai është detyruar që të lejojë edhe arabo-izraelitët që të bëhen pjesë e skuadrës.

19.25-SPORT-Historike-800x445

Beitar Jeruzalem i ka rrënjët në historinë nacionaliste izraelite dhe nuk kishte pranuar asnjëherë arab të cilët përbënin edhe 17.5% të popullsisë të cilët janë të fesë myslimane ose katolikë kristianë.

www.minuta90.com