Historike, njihuni me gruan e parë arabe që stërvit meshkujt

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Prill 2, 2018 | 15:31

Historike, njihuni me gruan e parë arabe që stërvit meshkujt

Salma Al-Majidi ia ka dalë të hyjë në histori. Ajo ka marrë licensën e trajneres nga organizmi më i lartë i futbollit, FIFA, dhe tashmë drejton një skuadër burrash.

22

Ekipi që ajo është trajnere e parë quhet AL-Alhi Al Gedaref dhe ndohet në qytetin Gederaf në Sudan. Sudani nuk ka ende një ekip futbolli femrash dhe Al Majidi ka vetëm këtë mënyrë për të ushtruar profesionin e saj.

Trajnere


www.minuta90.com