HISTORIKE/ Një skuadër shqiptare e ka të sigurt vendin në grupet e Ligës së Konferencës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 11, 2022 | 22:59


HISTORIKE/ Një skuadër shqiptare e ka të sigurt vendin në grupet e Ligës së Konferencës

Moment historik! Ballkani i Suharekës ose Shkupi, do të jetë skuadra e parë shqiptare në histori, që do të marrë pjesë në grupet e Ligës së Konferencës.

LIGA E KONFERENCES

Kampionët aktual të Kosovës dhe ata të Maqedonisë së Veriut, do të përballen së bashku në fazën “Play-Off” të Ligës së Konferencës. Skuadra që arrin të triumfojnë, duke siguruar kualifikimin në 2 takimet që do të zhvillojnë ndërmjet njëra-tjetrës, do të mund të luajë në grupet e Ligës së Konferencës. Një moment historik si për Shkupin ashtu dhe për Ballkanin e Ilir Dajës.

PANORAMASPORT.AL