“Hera e parë që ndihesha i sigurt për fitore”, Longo: Nuk dua të gjykoj arbitrat, por…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 28, 2021 | 15:59


“Hera e parë që ndihesha i sigurt për fitore”, Longo: Nuk dua të gjykoj arbitrat, por…

Pas fitores ndaj Egnatias me rezultatin 2-0 në stadiumin e qytetit të Laçit, në mikrofonat e “SuperSport” është shfaqur trajneri i Kukësit, Diego Longo, i cili analizoi këtë triumf të verilindorëve:

diego longo 1

“Unë gjithmonë aktivizoj më të mirët në fushë, gjithmonë vendos në lojë ato lojtarë që janë gati. Është hera e parë në Shqipëri që isha i sigurt që do e fitoja ndeshje, nuk jam i sigurt nëse ishte fitorja më e bukur këtë sezon.

Nuk do të gjykoj arbitrat, ai mund ta lejonte lojën dhe ta shihte me VAR, prandaj është VAR-i në funksion. Duhet ta vazhdonte lojën. Edhe në Kupë ne fituam 2-0 vetëm se këtu luajtëm futboll dhe vetëm futboll.”, përfundoi Diego Longo.

PANORAMASPORT.AL