Hamilton nuk di të ndalet, pole position dhe rekord. Zhgënjen Fetel

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 1, 2020 | 16:40


Hamilton nuk di të ndalet, pole position dhe rekord. Zhgënjen Fetel

Luis Hamilton nuk di të ndalet. Piloti britanik fitoi Pole Position dhe do të niset nga vendi i parë në garën e nesërme në çmimin e madh të Britanisë së Madhe.

hamilton

Hamilton siguroi Pole Position numër 91 në karrierë si dhe vendosi edhe rekord në pistën e Silverstone me kohën 1’24’’303. Në vendin e dytë u rëndit Botas, kurse në të tretin Verstapen.

Zhgënjen Sebastian Vetel që do niset vetëm nga vendi i 10-të.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com