Hamilton fiton në Austri dhe afrohet me rekordin e Shumakerit, zhgënjen Ferrari

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 12, 2020 | 17:23


Hamilton fiton në Austri dhe afrohet me rekordin e Shumakerit, zhgënjen Ferrari

Luis Hamilton ka fituar në çmimin e Austrisë. Piloti britanik arriti i pari në finish duke lënë pas Botasin dhe Verstapenin.

hamilton

Hamilton mori fitoren e 85-të në karrierë dhe tani është vetëm 6 fitore larg rekordit që mbahet nga Shumakër i cili ka 91 fitore. Zhgënjeu Ferrari me dy pilotët e tij Leklerk dhe Vetel që nuk e përfunduan dot garën.


PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com