Hakmarrja e Xhoshuas, boksieri britanik rimerr 4 titujt kampionë prej meksikanit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 7, 2019 | 23:35

Boks FB Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR Te tjere

Hakmarrja e Xhoshuas, boksieri britanik rimerr 4 titujt kampionë prej meksikanit

Sfida aq e pritur në boks mes Entoni Xhoshua dhe meksikanit Andi Ruiz JR, pa triumfues boksierin britanik në një ndeshje që zgjati plot 12 raunde.

Joshua-ruiz-2

Xhoshua u hakmor për humbjen e vetme në karrierë, që i erdhi pak muaj më parë po nga Ruiz. Në duelin që u zhvillua në Arabinë Saudite, Xhoshua e mposhti pastër meksikanin Ruiz, dhe fitorja erdhi me një vendim unanim nga gjyqtarët (118-110, 118-110, 119-108).

Falë kësaj fitoreje, Xhoshua merr katërt titujt botërorë që i humbi pak kohë më parë, ËBO, ËBA, IBF dhe IBO.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com