Habit Florentino Perez: Presidenti i duhur për Realin do të jetë…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 10, 2018 | 14:05

Habit Florentino Perez: Presidenti i duhur për Realin do të jetë…

Presidenti i Realit të Madridit, Florentino Perez ka bërë një deklaratë të bujshme e cila ka ngjallur shumë interes në Spanjë. Të gjithë e dinë se tenisti spanjoll, Rafael Nadal është i preferuari i Florentino Perezit dhe ai është bërë ambasador i klubit që në mars të vitit 2011.

perez

Ndërsa Perez ka fjalët më të mira për Nadal ai shprehet se së shpejti ai mund të jetë presidenti i duhur për klubin madrilen.

nadal

Nadali do të ishte një president i shkëlqyer për Real Madridin”, ka thënë Florentino Perez.  Ndërsa nga ana tjetër tenisti shprehet: “Ne jemi duke shkuar mirë një herë për njëherë, dhe nuk mendoj se Reali ka nevojë për mua, mirëpo kurrë nuk e di se çfarë mund të sjellë e ardhmja”.

www.minuta90.com