Guardiola “sulmon” lojtarin: Ndonjëherë të vjen ta vrasësh

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 12, 2018 | 22:57

Guardiola “sulmon” lojtarin: Ndonjëherë të vjen ta vrasësh

Arsnealit. Skuadra e Pep Guardiolës ka treguar një mentalitet kampioni dhe ka arritur të fitojë me rezultat të pastër 0-2. Pas ndeshjes foli dhe tekniku spanjoll, Pep Guardiola i cili komentoi shumë mbrojtësi Mendi.

BENJAMIN-MENDY-ANNOUNCEMENT

“Mendi është Mendi. Ndonjëherë do ta vrasësh ndërsa ndonjëherë thua thjesht wow, çfarë lojtari. Ai mund të përmirësohet. Shpresoj që ta bind që të largohet pak nga mediat sociale dhe të fokusohet te futbolli.”- tha Guardiola.

pep Guardiola 20

Mendi ndërkohë menjëherë përgjigjet në mediat sociale: “Premtoj që do ta bëj.”

www.minuta90.com