Guardiola mbështet homologun: Mou ka të drejtë, klasi nuk blihet

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 20, 2018 | 11:55

Guardiola mbështet homologun: Mou ka të drejtë, klasi nuk blihet

“Jam i lumtur me tri pikët, me mënyrën sesi luajtëm. E kemi nisur më mirë se sezonin e kaluar, me një paraqitje të mirë përgjatë gjithë 90 minutave”. Pep Guardiola ka shprehur gjithë gëzimin e tij për fitoren 6-1 të Mançester Sitit kundër Hadërsfilldit pasditen e djeshme. Duke i rezervuar elozhe të veçanta sulmuesit të tij Serxhio Agueros, autor i një triplete dhe “Lojtari më i Mirë” i ndeshjes në suksesin e “qytetarëve”.

during the Premier League match at the Etihad Stadium, Manchester. PRESS ASSOCIATION Photo. Picture date: Thursday April 27, 2017. See PA story SOCCER Man City. Photo credit should read: Martin Rickett/PA Wire. RESTRICTIONS: EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

“E vendosa sot se do luaja me dy sulmues. Çdo lojtar në fushë dha maksimumin, paraqitja më pëlqeu. Vitin e kaluar nuk e kishim mundësinë të sulmonim në këtë mënyrë sepse na mungonte Benxhamin Mendi. Djaloshi është shumë i zgjuar dhe në krah bën para-prapa pa problem, duket sikur nuk lodhet asnjëherë”, shpjegoi tekniku spanjoll.

Komente të veçanta edhe për Kun Agueron, i cili me tre golat e tij e çoi në 14 totalin e realizimeve në tetë ndeshjet e fundit në shtëpi të Sitit. “Gjithashtu, kam Serxhion në formë fantastike: nuk e mbaj mend këtë rendiment prej tij që kur kam ardhur këtu. Po luan në mënyrë të jashtëzakonshme me dhe pa top. Të mos flasim për golat…

E ta dini që mendova ta heq nga fusha para se të shënonte golin e tretë, por në fund u tregua më i shpejtë se unë. Mendoj se duartrokitjet në momentin e zëvendësimit të tij ishin më se të merituara. Në të tilla situata mendoj se Murinjo ka të drejtë, klasi fundja nuk mund të blihet me para”, përfundoi Guardiola.

www.minuta90.com