Guardiola kërkon talentin e madh, në dorë të sheikëve për ta plotësuar

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Qershor 12, 2018 | 22:48

Guardiola kërkon talentin e madh, në dorë të sheikëve për ta plotësuar

Pep Guardiola ka gjetur rehat te ekipi i Mançester Sitit, me cdo gjë që kërkon i plotësohet. Deshira e radhës e teknikut spanjoll mban emrin Matijs dë Ligt. Klubit të sheikëve do ti duket të derdhë në arkat e Ajaks shifrën prej 60 milionë eurosh, aq sa është dhe klauzola e lojtarit.

zomerinterview-met-matthijs-ligt-ik-voelde-me-schuldig-tegenover-blind

De Ligt është një nga talente më premtues në repartin defensiv. Duke parë dhe rendimentin e Visent Kompani, holandezi do ishte një zëvendësim perfekt për të.


www.minuta90.com