Guardiola “gradon” kapitenin e ri, te Mançester Siti shiritin do ta mbajë…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 15, 2022 | 14:38

Guardiola “gradon” kapitenin e ri, te Mançester Siti shiritin do ta mbajë…

Ilkai Gyndoan është votuar nga shokët e skuadrës për të qenë kapiteni i ri i Mançster Sitit.

GYNDOGAN

Ndërkohë që zëvendësi i mesfushorit gjerman do të jetë Kevin de Bryjne.

Skuadra e cila e zgjedh liderin e saj në mënyrë demokratike, pa ndërhyrjen e trajnerit, votoi liderët e rinj pas largimit të ish-kapitenin Fernandinjo pas 9 vitesh në “Etihad” këtë verë dhe mbështetjen më të madhe e ka marrë ish-mesfushori i Dortmundit, i cili luan prej 2016-ës me kampionët e Anglisë.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"