Grupi C / Çelsi i uron “mirëseardhjen” Karabakut me goleadë, asnjë gol në Romë (VIDEO)

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shtator 12, 2017 | 23:05

Grupi C / Çelsi i uron “mirëseardhjen” Karabakut me goleadë, asnjë gol në Romë (VIDEO)

Ndeshja e parë e Karabakut në Ligën e Kampioneve është kthyer në makth, pasi Çelsi i Antonio Kontes është treguar i pamëshirshëm duke mundur me shifrat 6-0 skuadrën e Ansi Agollit. Futbollisti i përfaqësueses shqiptare ishte spektator në këtë sfidë, si pasojë e dëmtimit të pësuar me Kombëtaren. Për anglezët,…

Ndeshja e parë e Karabakut në Ligën e Kampioneve është kthyer në makth, pasi Çelsi i Antonio Kontes është treguar i pamëshirshëm duke mundur me shifrat 6-0 skuadrën e Ansi Agollit. Futbollisti i përfaqësueses shqiptare ishte spektator në këtë sfidë, si pasojë e dëmtimit të pësuar me Kombëtaren.

1505246648371_lc_galleryImage_Mandatory_Credit_Photo_by

Për anglezët, gjithçka ishte shumë e thjeshtë para publikut të tyre, ku gjetën avantazhin me Pedron që në minutën e 5-të të ndeshjes. Kjo ishte sfida e 25-të radhazi ku Çelsi gjente golin në “Stamford Brixh” në fazën në grupe të turneut. Sigurisht, anglezët nuk u ndalën me kaq, pasi gjetën goli n  dytë më anë të Zapakosta në minutën e 30.

Në pjesën e dytë erdhën edhe golat e tjerë me anë të Azpilikueta, Bakajoko dhe Batshuai, të cilët i uruan “mirëseardhjen” kampioneve të Azerbajxhanit në elitën e futbollit europian duke tundur rrjetën e Sehiç.

C_29_fotogallery_1019450__ImageGallery__imageGalleryItem_0_image

Nëse në Londër kishte festival goli, në ndeshjen mes Romës dhe Atletiko Madrid askush nuk gjeti rrugën e rrjetës, ndonëse të dy skuadrave nuk u munguan rastet, sidomos spanjollëve. Por paraqitja e portierit Alison mbajti në lojë Romën dhe pritjet e tij i dhanë të paktën një pikë në këtë duel.

GRUPI C

Çelsi-Karabak 6-0
5′ Pedro, 20′ Zapakosta, 55′ Azpilikueta, 71′ Bakajoko, 76′, 82′ Batshuai

Roma-Atletiko Madrid 0-0


www.minuta90.com