“Gradohen” Enea Jorgji dhe Erinda Kume, ja vendimet e rëndësishme të UEFA-s për dy arbitrat shqiptarë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 27, 2022 | 16:04


“Gradohen” Enea Jorgji dhe Erinda Kume, ja vendimet e rëndësishme të UEFA-s për dy arbitrat shqiptarë

Enea Jorgji dhe Erinda Kume kanë marrë lajme të mira nga UEFA, e cila ka marrë dy vendime të reja për arbitrat shqiptar.

jorgji-kume

Jorgji do të jetë pjesë e projektit të UEFA-s, “Talent & Mentor 2022”, për të trajnuar arbitra të nivelit të kategorisë së parë.

Nga ana tjetër, Erinda Kume është përzgjedhur të jetë asistente në fazën finale të Kampionatit Europian U-19 për femra, duke qenë e para zyrtare femër nga Shqipëria që merr pjesë në një event të kësaj rëndësie.

PANORAMASPORT.AL