Goli i Ronaldos apo i Bejlit, ja kë zgjedhin fansat si më të bukur

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 4, 2018 | 15:13

Goli i Ronaldos apo i Bejlit, ja kë zgjedhin fansat si më të bukur

Kristiano Ronaldo dhe Garet Bejl janë të dy pretendentë kryesorë për të fituar çmimin “Puskas” për golin më të bukur të vitit i cili jepet nga FIFA. Ndërkohë menjëherë pas publikimit të kandidaturave të shpallur nga FIFA, e përditshmja spanjolle “Marca” bëri një sondazh në për golin e Bejlit dhe Ronaldos.

15359993115602_1536062603-647195

Dhe ajo që u vu re nga ky sondazh ishte votimi me 40% të lexuesve për sulmuesin Uellsina. Ndërkohë risi këtë vit është se çmimi “Puskas” do të jepet duke u bazuar te votat e publikut.

www.minuta90.com