Gol dhe asist, ish-sulmuesi i Skënderbeut bën heroin në Ligën e Europës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 24, 2020 | 22:00


Gol dhe asist, ish-sulmuesi i Skënderbeut bën heroin në Ligën e Europës

Ish-sulmuesi i Skënderbeut, Ali Sou, ka bërë heroin në Ligën e Europës më fanellën e CSKA Sofia, në sfidën ndaj skuadrës nga Ishujt Faroe, B36 Torshavn.

sOUE5

Sulmuesi nga Gabmia, shënoi golin e parë në triumfin 3-1, të bullgarëve, teksa asistoi në golin e tretë. Soue hapi serinë e golave në minutën e 27-të, ndërkohë që ishte protagonist te goli i tretë i shënuar në minutën e 83-të. Bomberi 26-vjeçar është padyshim një nga lojtarët më të rëndësishëm te skuadra e CSKA Sofie.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com