Goditje e rëndë për Bajernin, operohet mbrojtësi. Ja sa do të mungojë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 20, 2019 | 12:01


Goditje e rëndë për Bajernin, operohet mbrojtësi. Ja sa do të mungojë

Përveç barazimit në sekondat e fundit, Bajerni i Mynihut mori edhe një lajm tjetër të hidhur dje, nga transferta e Augsburgut.

niklas zyle

Që në minutën e 12-të, ishte mbrojtësi Niklas Zyle që u detyrua të linte fushën e lojës, pasi prej minutash ndiente dhimbje në gju. Ndërkohë, ditën e sotme, në një deklaratë zyrtare, klubi bavarez konfirmoi problemin e tij në gjurin e majtë, dhe ai do t’i duhet t’i nënshtrohet urgjent operacionit.

Zyle pritet që të mungojë për një periudhë prej 6-muajsh, një humbje e rëndësishme kjo për formacionin e trajnerit Kovaç.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com