Goditje e dyfishtë në merkato, Miralas dhe Pjaca te Fiorentina

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 3, 2018 | 17:38

Goditje e dyfishtë në merkato, Miralas dhe Pjaca te Fiorentina

Fiorentina ka goditur në merkato teksa ka siguruar 2 goditje “big” në merkato. Bëhet fjalë për Marko Pjacën dhe Kevin Miralas.

Presidenti i Fiores

Mesfushori kroat është transferuar në formë huazimi nga skuadra e Juventusit, me të drejtë blerje 20 milionë euro, dhe që Juventusi mund ta riblejë për 26 milionë euro, ndërsa belgu Miralas ka ardhur si huazim i thjeshtë, pa mundësi blerje.

marko-pjaca-croatia_1hxlqru6nhz35138igpxp4prmr

Me këtu 2 huazime, tekniku Pioli do të synojë një vend në kupat e Europës, edhe pse konkurrenca është tepër e fortë.

 

www.minuta90.com