Goditje dyshe në merkato/ Skënderbeu bëhet i “frikshëm”, afron një mesfushor dhe një sulmues

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 31, 2023 | 18:07

Goditje dyshe në merkato/ Skënderbeu bëhet i “frikshëm”, afron një mesfushor dhe një sulmues

Skënderbeu ka goditur sërish në merkato, duke afruar në klub dy futbollistët Savior Goduin dhe Moses Xhunior.

sk-1-750x421

Goduin luan si mesfushor qendre ndërsa Moses si sulmues i majtë teksa njihet për shpejtësinë e tij. Bëjmë me dije se dy nigerianët kanë nënshkruar një kontratë 4-vjeçare me korçarët.

Blerjet e bëra në këtë janar si Idrizaj, Hyseni, Moraes etj do të jenë nën urdhërat e trajnerit Gvozdenovic për të ndihmuar ekipin në objektivin e rikthimit në elitën e futbollit shqiptar.

PANORAMASPORT.AL