Gjysmëfinalet e para në Kupë, Josa fiton ndaj Vushtrrisë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Prill 4, 2018 | 16:54

Gjysmëfinalet e para në Kupë, Josa fiton ndaj Vushtrrisë

Kanë përfunduar dy gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës. Vetëm 3 gola janë shënuar në 2 takime, përkatësisht Prishtina ka arritur të fitoj ndaj Vushtrisë dhe Vëllaznimi me Drenicën janë ndalur në një barazim
Ndeshja e kthimit në Vushtri do të vendosë për finalistin. Në rastin e parë të takimit për Prishtinën, e cila do të ndodhte në minutën e 19’, Basi Khadil dërgon topin në rrjetë. Prishtina tentoj gjatë gjithë lojës të dyfishoj por nuk ia arriti. Curri dhe Hoxha nuk janë treguar të saktë.

prishtina
Ndeshje e luftuar ka qenë ajo mes Drenicës dhe Vëllazënimit që ka përfunduar në barazim 1-1. Lorik Rudi pas një gabimi të mbrojtjes së Drenicës shënon në 1-0. Drenica arriti të rikthehej në lojë në të 81 minutë kur Kreshnik Uka dërgon topin në rrjetë pas një pasimi të Abazit.

www.minuta90.com