Gjyqtarja shqiptare lë pas ata meshkuj, licencohet nga FIFA

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 29, 2018 | 19:20

Gjyqtarja shqiptare lë pas ata meshkuj, licencohet nga FIFA

Arbitrat shqiptarë çdo ditë e më shumë kanë filluar që të marrin eksperience ndërkombëtare dhe të licencohet nga organet kopetente për të arbtiruar në Europë. Megjithatë për herë të parë një gjyqtare shqiptare e Maqedonisë, Vjollca Izeri tashmë ka marrë të drejtën nga FIFA për të arbitruar ndeshje ndërkombëtare.

fhgjmhx

Ajo tashmë ka të drejtë të arbitrojë edhe në kualifikueset e Botërorit që do të zhvillohet në Francë në vitin tjetër.

www.minuta90.com