Gjithnjë e më pranë konfirmimit, Juventusi drejt goditjes së radhës në merkato

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 8, 2022 | 14:46


Gjithnjë e më pranë konfirmimit, Juventusi drejt goditjes së radhës në merkato

Filip Kostiç është gjithmonë e më pranë Juventusit. Edhe ditën e djeshme ka pasur kontakte të reja mes klubeve për të përfunduar operacionin që do të dërgojë në Torino serbin e Eintrahtit të Frankfurtit dhe tani diferenca është zvogëluar në 3-4 milionë euro.

kostic

Mbrojtësi i majtë është prej kohësh në shënjestrën e bardhezinjve që duan ta mbyllin tratativën brenda së martës, ndërkohë që gjermanët kërkojnë ta kenë në skuadër edhe ditën e mërkurë përballë Real Madridit, në finalen e Superkupës së Europës.

Ajo që ngelet për të përcaktuar tani janë detajet e fundit, pasi transferimi i Kostiçit në Itali duket tashmë i sigurt.

PANORAMASPORT.AL