Gjigantët vihen përballë Tiranës, kampionët e Shqipërisë mësojnë 5 kundërshtarët për Ligën e Kampioneve

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 13, 2022 | 23:30


Gjigantët vihen përballë Tiranës, kampionët e Shqipërisë mësojnë 5 kundërshtarët për Ligën e Kampioneve

UEFA ka publikuar listën me kundërshtarët e mundshëm të Tiranës në kualifikueset e Ligës së Kampioneve.

TIRANA

Kampionët e Shqipërisë do të përballen me një nga 5 kundërshtarët e mundshëm që janë: Ludogores, Maribor, Ferencvarosh, Kluzh dhe Dudelanzh.

Skuadra këto të njohura në arenën ndërkombëtare ku secila prej tyre ka një shkallë vështirësie të lartë.

Tirana pritet të vendoset kështu përball “gjigantëve” në këtë rrugëtim për Europën.

KUNDËRSHTARËT:

3453453

PANORAMASPORT.AL