Gjetan Keta ndeshet për titull Botëror me boshnjakun, ja statistikat e të dyve

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 6, 2018 | 15:05

Gjetan Keta ndeshet për titull Botëror me boshnjakun, ja statistikat e të dyve

Boksieri Gjetan Keta këtë fundjavë do të ndeshet me boshnjakun Sladan Janjanin për titullin e Botës në versionin WBU. Këtë titull dikur e kanë mbajtur boksierë të njohur si Xhorxh Foreman apo edhe Roi Xhons.

gjetan keta

Gjeta Keta numëron në karrierën e tij 26 ndeshje. Ai ka koleksionuar 22 fitore, 18 prej të cilave me nokaud dhe 4 humbje. Ndërkohë nga ana tjetër, kundërshtari i tij nga Bosnja numëron 28 ndeshje, prej të cilave 25 fitore, ku 19 janë me nokaud dhe 3 humbje.

96Uk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTjJZN01EQV8vY2EzNzVkZGJiN2U3MjkwMTVmNTA0ZDNiZDU3MjQ5NDQuanBlZ5GTAs0C5ACBoTAB

Dueli do të zhvillohet në 8 shtator në Dibrën e Madhe të Maqedonisë. Keta i ka zhvilluar përgatitjet e fundit në vendlindjen e tij, Bulqizë.

www.minuta90.com