Gjermanët bëjnë namin, tre trajnerë në gjysmëfinale

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 15, 2020 | 0:37


Gjermanët bëjnë namin, tre trajnerë në gjysmëfinale

Trajnerët gjermanë janë dukë berë namin, në nivelet e larta të futbollit Europian. Plot 3 të tillë kanë arritur të sigurojnë gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve, me skuadrat e tyre.

FLIK

Bëhet fjalë për Hans Flikun e Bajernit, 33-vjeçarin Julian Nagelsman, i cili drejton surprizën Lajcig, si dhe trajneri i PSG-së, Tomas Tuhel.

nagelsman

Të 3 këta janë duke luftuar fuqishëm për trofeun më të rëndësishëm për klubet në Europë, duke iu dhënë një leksion trajnerëve, italianë, spanjollë, anglezë, etj…

Thomas-Tuchel-200809-G1050

Kujtojmë që vitin e kaluar Champions-in e fitoi po një trajner gjerman, Jyrgen Klop me skuadrën e Liverpulit. Edhe këtë sezon shanset janë të mëdha që trofeun me “vësh të gjata” ta fitojë sërish një gjerman…

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com