Gatuzo flet me superlativa për Hysajn: Pak lojtarë luajnë si ai në atë repart, po tregon ndeshje shumë të mira

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 17, 2020 | 17:58

Bota FB Legjionaret Seria A Të fundit

Gatuzo flet me superlativa për Hysajn: Pak lojtarë luajnë si ai në atë repart, po tregon ndeshje shumë të mira

Elseid Hysaj po tregon një formë shumë të mirë te Napoli, pikërisht nga koha kur drejtimin e skuadrës e ka marrë Xhenaro Gatuzo.hysaj gatuso

Mbrojtësi shqiptar është shëndruar nën drejtimin e trajnerit të ri, nga i cili ka edhe një mbështetje maksimale.

Pikërisht Gatuzo, në konferencën e dhënë paara ndeshjes me Fiorentinën ditën e nesërme, ka thënë se Hysaj po tregon një paraqitje të shkëlqyer. “Ka pak lojtarë që luajnë aq mirë në repartin e Hysajt. Shqiptari po tregon ndeshje shumë të mira këto kohë.

Gennaro-Gattuso

Për shumë vite ai ka luajtur në një mbrojtje me katër, dhe ka treguar paraqitje të mira.”, u shpreh Gatuzo.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com