Futbollisti shqiptar futet në histori, i lë “targën” Mesit dhe Ronaldos

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 14, 2020 | 11:33


Futbollisti shqiptar futet në histori, i lë “targën” Mesit dhe Ronaldos

Futbollisti i Kosovës, Valmir Veliu vendosi një rekord në sfidën miqësore ndaj Suedisë. 19-vjeçari i cili është pjesë e Llapit, arriti shpejtësinë maksimale prej (34.1 km/h), duke i lënë “targën” Kristiano Ronaldos, Lionel Mesit dhe shumë futbollistëve të tjerë në Europë.

auto_444444444444444444441578903218

Sipas një studimi në Meksikë, i pranuar zyrtarisht nga FIFA, është bërë renditja zyrtare e 10 futbollistëve më të shpejtë në botë, mes tyre edhe shqiptari i Kosovës, Veliu. 19-vjeçari renditet në vendin e 4-t, pas Gareth Bejl, Jurgen Dam të Paçukës dhe Antonio Valencias.

Koso5

RENDITJA:

Gareth Bejl (36.9 km/h)

Jurgen Dam (35.23 km/h)

Antonio Valencia (35.1 km/h)

Valmir Valiu (34.1 km/h)

Aron Lenon (33.8 km/h)

Kristiano Ronaldo (33.6 km/h)

Teo Uollkot (32.7 km/h)

Lionel Mesi (32.5 km/h)

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com