Futbollisti i Bajernit bëhet “prodhues” birre

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 17, 2018 | 18:53

Futbollisti i Bajernit bëhet “prodhues” birre

Gjashtë vite të kaluara në Mynih nuk duken pak për një spanjoll, duke qenë se klima dhe gjithçka tjetër ndryshon, por Havi Martinez është i lumtur dhe nuk ka ndërmend që të lëvizë prej aty.

javi martinez

Madje, dje ai u ftua edhe në një nga fabrikat e “Paulanerit”, ku për pak orë u mor dhe u njoh nga afër me prodhimin e birrës gjermane, atë me të cilën bëhet edhe dushi i titullit kampion te Bajerni:

martinez

“Kjo birrë më kujton titujt kampion që kemi festuar. Është një traditë shumë e bukur, dëfryese dhe një eksperiencë e veçantë. Unë larg Mynihut? Jo, kam 6 vjet këtu dhe tashmë ndihem bavarez në gjithçka”

www.minuta90.com