Futbollistë nga Çelsi dhe Lacio, Nevil Dede bën publike listën e Kombëtares U-19

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Maj 28, 2019 | 9:13


Futbollistë nga Çelsi dhe Lacio, Nevil Dede bën publike listën e Kombëtares U-19

Trajneri i Kombëtares U-19, Nevil Dede ka bërë publike ditën e sotme listën e futbollistëve të grumbulluar për 2 takimet miqësore që do të zhvillohen me Kosovën U-19, në datat 3 dhe 5 qershor.

u19

Ajo që bie në sy në listën e publikuar nga Dede është prezenca e madhe e futbollistëve që aktivizohen në Shqipëri si dhe ajo e lojtarit të Çelsit Armando Broja, si dhe atij të Lacios, Galip Arapi.

Kuqezinjtë do të grumbullohet më datë 30 maj në qytetin e Durrësit ku do të zhvillojnë dhe seancat stërvitore për këto dy ndeshje miqësore. Përballja e parë do të zhvillohet në stadiumin “Rexhep Rexhepi” të Drenasit, ndërsa tjetra në “Fadil Vokrri” të Prishtinës.

LISTA: 

Celsi
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com