Futbolli shqiptar në zi, ndërron jetë ish-futbollisti në moshën 28-vjeçare

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shtator 24, 2018 | 22:54

Futbolli shqiptar në zi, ndërron jetë ish-futbollisti në moshën 28-vjeçare

Futbolli Shqiptar ka marrë një lajm të tmerrshëm ditën e sotme, më konkretisht ai kosovar. Ish-futbollisti i skuadrës së Drenicës, Fidan Gashi ka ndëruar jetë pas një akisedenti tragjik. Lajmi është konfirmuar edhe nga vetë faqja zyrtare e Drenicës në rrjetin social “Facebook” ku shkruajnë:

fidan gashi

“Me pikëllim të thellë morëm lajmin për vdekjen e ish-futbollistit tonë, Fidan Gashi. Ai ishte futbollist i KF Drenica para disa vitësh dhe dha kontribut për klubin afro 5 vite në grupmosha të ndryshme të klubit. Në emër të Kryesisë së KF Drenica, shtabit teknik, menaxhmetit, futbollistëve dhe të gjithë dashamirëve të klubit, shprehim ngushllimet më të sinqerta për familjen të afërmit, miqt dhe të gjithë ata që e njohën të riun Fidan Gashi i cili humbi jetën tragjikisht. U prefsh në paqe Fidan, ngushllime”.


www.minuta90.com